Witamy na stronie UKS "PIK" Katowice znajdziesz tu aktulane wyniki rozgrywek, a także ciekawostki i zdjęcia z różnych imprez sportowych

20.12.2005

Zbliża się połowa rozgrywek w Lidze Amatorskiej Kobiet i Mężczyzn. Podajemy dotychczasowe wyniki meczy i aktualne tabelę. Prosimy również o zapoznanie się z aktualnym terminarzem rozgrywek Mężczyzn.

16.12.2005

Dnia 16.12.05 drużyny dziewcząt i chłopców UKS-u PIK zmierzyły się w towarzyskich meczach z drużynami 4 L.O. popularnym Maczkiem. Dziewczyny wygrały 3:1, a chłopcy przegrali 2:3. Siódmym zawodnikiem drużyny gospodarzy byli kibice, którzy w najważniejszych chwilach skutecznie włączali się do gry.

12.12.2005

Dziewczyny też w finale. Dnia 12.12.2005 w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ulicy Raciborskiej odbył się Półfinał Siatkówki Dziewcząt. (czytaj więcej)

11.12.2005

Jesteśmy w finale! Rozgrywki szkół ponadgimnazjalnych w Katowicach organizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy rozpoczęte. Kosztowało nas to trochę nerwów, ale najważniejsze, że się udało. A oto krótka historia wydarzeń (czytaj więcej)

04.12.2005

Z  dniem dzisiejszym strona rusza na dobre wszystkie działy zostały uruchomione i będą sukcesywnie aktualizowane jeśli bezie ku temu sposobność.

Dziewczyny nie gorsze i też w finale

Dnia 12.12.2005 w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ulicy Raciborskiej odbył się Półfinał Siatkówki Dziewcząt. Nastawiałyśmy się bojowo na 3 mecze, a tu niespodzianka. Wycofał się Zespół Szkół Hutniczo Mechanicznych, a więc naszymi przeciwniczkami były dziewczęta z ZSE i potencjalne faworytki VII L.O. Pani profesor jak zwykle wylosowała nam  pierwszy mecz z gospodarzem turnieju. Mecz rozpoczął się dla nas korzystnie 7:0. Nie przejęłyśmy się zbytnio pierwszymi punktami przeciwnika, zły odbiór zagrywki, albo autowy atak i w pewnej chwili zrobiło się niebezpiecznie ? zepsułyśmy 7 odbiorów i nasza przewaga była już tylko 2 punktowa. Ekonomik szalał, a coraz większa presja kibiców spowodowało, że musiałyśmy grać tylko na Mariolę i nie psuć. W rezultacie zakończyło się wynikiem 25:23. W drugim secie nie pozwoliłyśmy sobie na luz i błędy skończyłyśmy go wynikiem 25:10. Teraz mogłyśmy odpocząć i  podglądnąć grę dziewczyn z Siódemki. Też nie było im łatwo pokonać rywalki. W drugim secie pachniało dogrywką- ekonomik prowadził, ale w końcówce dziewczyny nie wytrzymały i wygrała Siódemka 2:0. Już było wiadomo, że w Finale zagrają VII i VIII  L.O., ale kto będzie pierwszy miał zadecydować kolejny mecz. Grałyśmy dobrze, nie psułyśmy zagrywek i odbiorów, większość ataków spoczęło na Marioli . Sandra i Patrycja  skutecznie blokowały ataki, a Jadzia mieszała przeciwniczkom szyki zagrywkami. Wygrałyśmy 25 :23 . W drugim secie błędy, raz prowadzimy to znów odpuszczamy parę punktów, wynik 24:21 dla VII  L.O. To prawie koniec seta, ale na zagrywkę wchodzi Agata. Nie pomaga czas wzięty przez trenerów Siódemki ponieważ doprowadzamy do remisu, a potem emocje jeszcze rosną. Gramy punkt za punkt i wreszcie kończymy wynikiem 29 : 27 J  I...kto tu rządzi? PIK

Jesteśmy w finale !!!

Jesteśmy w finale! Rozgrywki szkół ponadgimnazjalnych w Katowicach organizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy rozpoczęte. Kosztowało nas to trochę nerwów, ale najważniejsze, że się udało. A oto krótka historia wydarzeń.

Mecze eliminacyjne to zawsze największy stres. Spotykają się cztery zespoły, z których tylko jeden przechodzi do grupy tzw. " półfinałowej". Gospodarzem turnieju eliminacyjnego był Zespół Szkół Poligraficznych w Ligocie. PIK zaczął dopiero w trzecim meczu, także mogliśmy przyglądnąć się przeciwnikowi, którym był Zespół Szkół Zawodowych nr.3. Był to ich mecz o wszystko, a nasza drużyna jak zwykle zaspana traci seryjnie punkty, aby w końcu wygrać 25:23. Drugi set spokojny i czekamy na dalszy rozwój wydarzeń. Nasza drużyna przystępuje do drugiego i trzeciego meczu, i bez straty seta awansuje dalej.

8 grudnia spotykamy się w pełni skoncentrowani i z przekonaniem, że awansujemy do finałów. Losuje pani prof. Rozpoczynamy pierwsi z gospodarzem ( Zespół Szkół Hutniczo Mechanicznych) i szybko wybijamy im z głowy możliwość awansu. Nasi środkowi, Bobik i Dawid sieją duże zamieszanie w szeregach przeciwnika i gładko wygrywamy 2:0.

Drugi mecz z ? Obrokami?, gdzie tradycje siatkarskie są mocno zakorzenione i potwierdza się stara prawda, że nie można lekceważyć żadnego przeciwnika. Zmiana rozgrywającego nie wychodzi nam na dobre. Przeciwnik zaskakuje nas skutecznym blokiem ( podglądnął nasze ustawienie L ). Trener bierze czas, zmiana rozgrywającego i wyrównana walka o każda piłkę daje nam wygraną 2:0. Czyli dotychczas nie przegraliśmy seta w rozgrywkach. Ale wszystko się kiedyś kończy.

Ostatni mecz z Zespołem Szkół Łączności. To zespół, który ma długie tradycje w siatkówce i nie można u nich liczyć na taryfę ulgową. Pierwszy set gładko przegrywamy do 17. Po przejściu przystępujemy do gry bardzo skoncentrowani. Walczymy punkt za punkt, aby przy stanie 19:18 popełnić parę błędów i przegrać 25:21. Ale najważniejszy cel został osiągnięty. Awansowaliśmy do finałów, gdzie spotkamy się jeszcze raz z ? Łącznością? i prawdopodobnie z ?Konopą? i ?Sokołami?.

Ale to dopiero gdzieś w połowie stycznia przyszłego roku. Do tego czasu musimy popracować nad naszymi słabymi stronami, żeby pokazać dobra siatkówkę i powalczyć o pierwsze miejsce w Katowicach.

PS. Skutki turnieju dają nam znać nawet w lidze. Drink Team wzmacnia swoja drużynę ( Mikuliszyn?) i niestety prawie bez walki przegrywamy. Wniosek. Potrzebujemy wszyscy przerwy i odpoczynku.