Witamy na stronie UKS "PIK" Katowice znajdziesz tu aktulane wyniki rozgrywek, a także ciekawostki i zdjęcia z różnych imprez sportowych

27.12.2007

W ramach uzupełniania zaległości z zeszłego roku szkolnego w dziale Galeria pojawiły sie zdjęcia z zakończenia roku szkolnego, siatkówki plażowej i reprezentacje roku szkolnego 06/07.  Więcej:

19.12.2007

Koszykówka chłopców

Awansowaliśmy do półfinałów. Nasz zespół zajął drugie miejsce w turnieju, przegrywając tylko z chłopakami z Siódemy.

W turnieju udział brały: VIII LO, VII LO, IV LO i ZSim.Mielc. Więcej:

16.12.2007

Liga amatorska

Nasz zespół grał. Na mecz przyjechało pięć dziewczyn i żeby uzupełnić braki kadrowe Pani Trener zagrała.  Więcej:

Tabela i wyniki:

13.12.2007

Siatkówka chłopców

Drużyna VIII LO chłopców też wygrała i awansowała z I-wszego miejsca do dalszych rozgrywek.

W turnieju udział brały: VIII LO, ZSPiM, ZSE i ŚlTZN. Więcej:

11.12.2007

Siatkówka dziewcząt

Dnia 11.12.07 w małej hali Spodka rozegrano ćwierćfinały I-wszej grupy o Mistrzostwo Katowic szkół ponadgimnazjalnych.

Udział brały: VIII LO, V LO, ZSE i ŚlTZN. Więcej:

09.12.2007

Pik grał dwa mecze i dwa wygrał. Pierwszy ze szkolym zespołem, a drugi z akademickim. Więcej:

06.12.2007

Mikołaj

W dniu 06.12.07 mieliśmy mikołaja na sportowo w VIII LO. Klasy pierwsze i drugie zmierzyły się w Grach Zespołowych, no i Brydżu. Więcej:

03.12.2007

Mikołaj

W dniu 06.12.07 klasy trzecie mają maturę próbną z Języków. W związku z powyższym reszta klas "Mikołajkuje" w Spodku. Początek godz.9.00 Więcej:

02.12.2007

W dniu 02.12 odbyły się cztery mecze. Nasze dziewczyny pauzowały.  Więcej:

Mecz koszykówki VIII LO z VII LO w dniu 19.12.07

Mecz VIII LO z Ekonomikiem w dniu 11.12.07

27.12.2007

plażówka

Turniej plażówki odbył się w gorącej atmosferze dnia 25.05.2007 roku. Słońce świeciło, a zawodnicy i nauczyciele zmęczeni upałem pochłaniali litry wody mineralnej.

Nasze dziewczyny wygrały Mistrzostwo Katowic: Mariola i Agata indywidualnie i jako szkoła. Chłopaki niestety mieli pecha w losowaniu trafiając na ubiegłorocznych mistrzów.

Mimo różnych wyników sportowych wszyscy świetnie się bawili co można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Plażówka 25.05.2007
Absolwenci 2006/2007
Reprezentacje szkoły w roku szkolnym 2006/2007

19.12.2007

VIII LO z VII LO

W turnieju udział brały: VIII LO, VII LO, IV LO i ZSim.Mielc.

W pierwszym meczu graliśmy z Maczkiem. Przeciwnik stawiał opór tylko w pierwszej połowie. Końcowy wynik mówi wszystko za siebie 47:12, a i tak u nas grali prawie wszyscy.

W drugim meczu graliśmy z Mielcarskim. Mecz miał trochę inny przebieg. Tym razem przeciwnik nie stawiał dużego oporu nawet w pierwszej połowie. Wygraliśmy 44:23.

Tak się ułożyło losowanie, że w ostatnim meczu spotkaliśmy się z Siódemką. Dotychczas nasze zespoły nie poniosły porażki i ten mecz miał rozsztrzygnąć kto zajmie pierwsze miejsce w grupie. W siódemce grają chłopcy z AZS-u i ten fakt nie ułatwiał nam zadania. Od początku mecz nam się nie układał. Nerwowość w poczynaniach pod koszem przeciwnika powodował niecelne rzuty. Za to przeciwnik wykorzystywał spokojnie swoje szanse i mimo naszej ambitnej postawy przegrywamy pierwszą połowę 22:15. Niestety w drugiej połowie dużo się nie zmienia i przegrywamy już czternastoma punktami. Nasze rzuty z dystansu poprawiają trochę ten wynik, ale przegrywamy 43:33.

Podsumowując ten mecz można podkreślić, że przegraliśmy tablicę, a też w innych elementach mieliśmy problemy żeby dotrzymać poziom przeciwnikowi. Zdecydowany brak ogrania, brak sparingów powoduje, że w spotkaniach z zespołem ligowym popełniamy błędy na które nie możemy sobie pozwalać. No ale jak je poprawić nie grając meczy? Może ktoś wie.

Wyniki meczy:

1. ZS im. Mielcar. - VII LO  26:59 (12:28)
  2. VIII LO - IV LO  47:12 (13:5)
  3. VII LO - IV LO  53:34 (32:12)
  4. VIII LO - ZS im. Mielcar. 44:23 (30:8)

Do dalszych rozgrywek awansowały VII LO i VIII LO

Skład VIII LO: Maksymilian Klimontowicz, Michał Marcinkiewicz, Łukasz Skop, Tomasz Truszczyński, Jacek Jamróz, Sebastian Heyman, Michał Per, Piotr Moździerz, Robert Martyniuk, Szymon Pieszczoch, Mateusz Lebiedzki, Jehosz Zimnowoda.

16.12.2007

VIII LO

W pierwszym meczu tego dnia spotkały się zespoły Paderewa i Spartakus. Nie był to mecz emocjonujący, wygrał ten pierwszy 2:0.

W drugim meczu grały Akademia i znów Spartakus. Emocje jak w poprzednim. 2:0 dla studentek.

Zespół Spartakus rozegrał już ponad połowę swoich spotkań i nie wygrał jeszcze seta. Widać, że to zupełna rekreacja. Ale cieszy postawa dziewcząt, które mimo przegrywanych spotkań dobrze się bawią i cieszą się z każdego udanego zagrania.

Następny pojedynek to Karliki z Paderewą. Zapowiada się szlagier dnia. Karlik to niespodzianka z ubiegłej edycji ligi. Trwa mecz. Sety wyrównane niestety do około połowy. Potem daje znać przewaga fizyczna dziewcząt z Paderewy. Karliki zmęczone ciągłym atakowaniem, które nie przynosi efektów, zaczynają plasować, a to przeważnie kończy się skutecznym kontratakiem przeciwnika. 2:0 dla Paderewy.

Teraz grają Akademiczki. Jest to ich drugi mecz tego dnia i o ile w pierwszym było widać jeszcze pewne nieporozumienia, tak teraz wszystko funkcjonuje i wygrywają gładko z Karlikami.

Ostatni mecz to Pik z Południem. U nas zjawia sie tylko pięć dziewczyn. Pani Trener zatem debiutuje w roli środkowej. Drugi debiut to gra na jedną rozgrywającą. Prawie wszystko działa i mimo ambitnej postawy przeciwnika wygrywamy spokojnie 2:0 :-).

13.12.2007

VIII LO

W turnieju dział brały: VIII LO, ZSPiM, ZSE i ŚlTZN.

Tradycyjnie wylosowaliśmy pierwszy mecz. Gramy ze Śląskimi. Skład mamy optymalny, ale zaczynamy jak zwykle słabo. Przeciwnik bardzo zmotywowany (czyżby nasze barwy tak na wszystkich działały?), gryzie parkiet walcząc o każdą piłkę. Trener bierze czas (tzn. Ja) przy stanie 8:11. Dokonuje zmiany przy 12:15. Następny czas przy 16:21. I wtedy dopiero zaczynamy pogoń i wygrywamy 25:23. Po takiej końcówce seta następny wydaje się już tylko formalnością. Wygrywamy do 21.

W drugim spotkaniu gramy z Ekonomikiem. Przypomnieć należy, że przegrali oni w poprzedniej rundzie tylko nieznacznie z Paderewą i grają w naszej lidze amatorskiej. Zdecydowanie dobry zespół. My zaczynamy nareszcie dobrze. Widocznie klasa przeciwnika wpływa na nas mobilizująco ;-). W połowie seta chłopaki nie wytrzymują naszej presji i wygrywamy do 19. Drugi set trochę rozluźnieni atakujemy po siatkach i autach. 5:0 dla przeciwnika. I tak sobie gramy przegrywając do 12. No cóż, ale nie gramy na małe punkty. Tiebreak zaczynamy ostro. Ekonomik otwiera ze ździwienia oczy (trochę przysnęli)- wygrywamy 15:8.

Ostatni mecz gramy z Poligrafem, który zaprzepaścił swoje szanse przegrywając dwa mecze. U nas grają wszyscy, mamy podejście prawdziwie sparingowe, a i tak wygrywamy gładko do 16 i 18.

Do ciekawego pojedynku doszło na koniec. Grają Ekonomik i Śląskie. Ten kto wygra wyjdzie z grupy do dalszych rozgrywek z drugiego miejsca. W pierwszym secie Śląskie nie mogą sprostać przeciwnikowi i przegrywają do 14. Drugi set zaczyna się od wyrównanej gry. Śląskie prowadzą 17:12, mają swoje najlepsze ustawienie z atakującym pod siatką i coś się nagle u nich zacina. Brak doświadczenia, a może możliwość wygrania seta tak na nich podziałała? 18:17 dla Ekonomika! W końcówce seta widać doświadczenie naszych znajomych z ligi amatorskiej, wykorzystywanie każdej szansy i mecz kończy się wygraną Ekonomika.

Z awansu z drugiego miejsca Ekonomika najmniej zadowolony jest zespół Paderewy. Znowu się spotkają!

Kolejność miejsc:

1. VIII LO
  2. ZSE
  3. ŚlTZN
  4. ZSPiM

Wyniki meczy: VIII LO - ŚlTZN 2:0 (25:23, 25:21), ZSE - ZSPiM 2:1 (25:14, 24:26, 15:7), VIII LO - ZSE 2:1 (25:19, 12:25, 15:8), ŚlTZN - ZSPiM 2:0 (25:14, 25:21), VIII LO - ZSPiM 2:0 (25:16, 25:18), ZSE - ŚlTZN 2:0 (25:14, 26:24).

Skład VIII LO:Szymon Pieszczoch, Paweł Posielężny, Mateusz Czech, Dawid Sowa, Paweł Howaniec, Michał Jabłoński, Adrian Marcinkiewicz, Piotr Głębowicz, Sebastian Prokop, Karol Grychtol, Jakub Żogała, Paweł Pośpiech, Adam Młynarski.

11.12.2007

VIII LO

Udział brały: VIII LO, V LO, ZSE i ŚlTZN.

Jak zwykle wylosowaliśmy pierwszy mecz i gładko wygrałyśmy. W drugim meczu Ekonomik spotkał się z V LO. Wysokie dziewczyny z liceum ładnie atakowały, a w Ekonomiku brakowało asekuracji. Efektem było wysoka 7 pkt. przewaga LO, ale ogranie w amatorce zaowocowało wygraną ekonomika 2 do 0.

Z V LO nie grałyśmy najlepiej, nie kończymy ataków, problemy z wystawą, ale zagrywka zdecydowanie lepsza. 2 do 0 dla nas.

Po tym meczu wydawało się wszystko jasne. O miejsce I-wsze zagra Ekonomik z VIII LO. A tu niespodziankę w kolejnym spotkaniu sprawiły Śląskie wygrywając z Ekonomikiem 2:1. Dzieki temu gra toczy się nadal.

Ostatnim naszym przeciwnikiem jest właśnie Ekonomik. Dla nich to mecz ostatniej szansy. Na początku prowadzimy 4:0 i zaraz pozwalamy odrabiać im straty. Wygrałyśmy 2:0, ale nasze przestoje w grze nie rokują dobrze na przyszłość. Brawo dla Jadzi!

Ostatni mecz kończy się zwycięstwem V LO nad Śląskimi. Daje to awans Ekonomikowi, którego cały zespół wraz z trenerem do ostatniego gwizdka pana Heńka oglądał to spotkanie. Gratulujemy awansu. W czwartek spotkamy się w grupie ćwierćfinałowej z chłopakami.

Ale się będzie działo!

1. VIII LO
  2. ZSE
  3. V LO
  4. ŚlTZN

Wyniki meczy: VIII LO - ŚlTZN 2:0(25:16, 25:13), V LO - ZSE 0:2(27:29, 19:25), VIII LO - V LO 2:0(25:20, 25:20), ŚlTZN - ZSE 2:1 (25:15, 14:25, 17:15), VIII LO - ZSE 2:0 (25:20, 26:24), ŚlTZN - V LO 0:2 (20:25, 17:25).

Skład VIII LO: Jadwiga Kańska, Agnieszka Machejek, Michalina Botor, Katarzyna Hajda, Katarzyna Rabiega, Jagoda Chmielewska, Joanna Ujejska, Agata Nowak, Barbara Wiak.

09.12.2007

UKS 06 Południe

W pierwszy meczu Pik grał z Ekonomikiem. W naszym zespole pełna mobilizacja. Po raz pierwszy gramy w optymalnym składzie i wydaje się, że Ekonomik nie ma szans. Ale szkolny zespół gra calkiem nieźle, a my gramy na śpiąco. Psujemy ataki, zagrywki. Wygrywamy.

W drugim meczu gramy z Akademikami. Pierwszy set wygrywamy do 17. W drugim tylko jedna zmiana, a nasz zespół przestaje grać dobrze. Mimo czasów i zmian przegrywamy do 16. W tiebreaku znowu pełna mobilizacja (mamy już dość przegrywania meczy w tiebreakach!). Przeciwnik bierze czas przy stanie 7:3 dla nas, my przy 7:6, oni 13:10, my 14:12. Wygrywamy.

Jest się z czego cieszyć. Bo chociaż forma wszystkich zawodników jeszcze nie równa, to potrafiliśmy się skoncentrować w najważniejszych momentach meczu.

W pozostałych spotkaniach nie było już takiej zaciętej gry. Ekonomik i Akademicy wygrali łatwo swoje mecze. W ostatnim Paderewa zagrała z GBG. Zespół szkolny osłabiony brakiem dwu podstawowych zawodników, ale wygrywa i to nie byle z Kim. Przeciwnik to wyjadacze od pana Heńka. Ale na Paderewie nie zrobiło to żadnego wrażenia i po dobrym meczu wygrali 2 do 0.

06.12.2007

Mikołaj

Zawody odbyły się w małej hali spodka. Na początek młodzież zmierzyła się w piłce nożnej. Wynik mimo ambitnej postawy pierwszaków był łatwy do przewidzenia. W drugim meczu dziewczyny grały w kosza. Po połowie meczu 10 do 8 dla pierwszych klas. Czyżby niespodzianka? Nieee. W drugiej połowie dziewczyny I-wszych klas stanęły i nie rzuciły kosza.

Przyszedł czas na siatkówkę. Najpierw chłopcy. Po pierwszym secie znowu pachnie niespodzianką. 25 do 22 dla pierwszaków. W drugim secie drugoklasiści przycisnęli i wygrali do 23. Tiebreak i pierwszaki wygrywają 6 do 2. I co? I nic. Za chwilę przegrywają 6 do 9. No cóż brak doświadczenia aż razi po oczach.

Teraz dziewczyny. Mecz jednostronny. Nareszcie pierwszoklasiści biorą rewanż za poprzednie przegrane.

Równolegle z meczami na głównej hali trwał turniej brydżowy. Po zainteresowaniu i ilości młodzieży biorącej udział widać, że rozrywka intelektualna jest popularna w szkole. Wygrały "kwadraty" z II-giej klasy.

Wyniki gier zespołowych:

1. Piłka nożna: I - II  3 - 12 (2 - 5)
  2. Koszykówka dziewcząt: I - II  10 - 14 (10 - 8)
  3. Siatkówka chłopców: I - II  1 - 2 (25:22, 23:25, 9:15)
  4. Siatkówka dziewcząt: I - II  2 - 0 (25:9, 25:18)

Wyniki Brydża:

Miejsca

1. Marta Drosdek, Marek Zwonik - 60 pkt.
  2. Agelika Mucha, Anan Paluch - 52 pkt.
  3. Daniel Malinowski, Jarosław Błasiok - 47 pkt.
  4. Aleksander Klimek, Michał Leśko - 41 pkt.
  5. Aleksander Perzyński, Piotr Świerczyński - 39 pkt.
  6. Maciej Fojt, Krystian Dowolski - 39 pkt.
  7. Jakub Szmyt, Kornel Gibiński - 38 pkt.
  8. Joanna Ujejska, Kamil Hantszel - 31 pkt.
  9. Wacław Banasik, Filip Klose - 27 pkt.
  10. Marcin Ratajczyk, Robert Martyniuk - 20 pkt.

03.12.2007

Mikołaj

Mikołaj

Klasy pierwsze i drugie wystawiają swoje reprezentacje w piłce nożnej, koszykówce dziewcząt i siatkówce dziewcząt i chłopców.

Będzie to wspaniała okazja do zmierzenia się w tych dyscyplinach sportowych, szczególnie, że nasza szkoła gra w rozgrywkach międzyszkolnych i dużymi krokami zbliżają się ćwierćfinały. Może ujawnią się nowe talenty?

Nie zapominając o intelektualnej stronie naszej szkoły postanowiliśmy o zorganizowaniu turnieju Brydżowego. W zawodach tych ma brać udział 12 par. Szczegółowy regulamin turnieju będzie ogłoszony przed zawodami.

Wraz z turniejem organizowany jest konkurs kibicowania. Przewidziane są również "Niespodzianki Mikołajkowe".

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Harmonogram dnia Mikołaja w Spodku:

Kliknij na Pika:

Uwaga. Do otwarcia Pika potrzebujesz Acrobat Reader

02.12.2007

W dniu 02.12.07 odbyły sie cztery mecze. Nasze dziewczyny pauzowały.

Do ciekawych spotkań doszło pomiędzy UKS 06 Południe a Kobietami i Spartakusem. W pierwszym meczu UKS grał z jednym z najmocniejszych zespołów ligi. Niedawny outsider zagrał jednak dobrze i niewiele brakowało, a wygrał by drugi set. W drugim meczu dziewczyny podbudowane pierwszym zagrały jeszcze odważniej. Zmiana ustawienia w porównaniu z poprzednim meczem zaowocowała lepszą grą i wygraną w setach 2 do 0. Trzeba zaznaczyć, że w rozgrywkach szkolnych pojawił się nam ciekawy zespół.

Na ostatnim spotkaniu nie zjawił się w komplecie Ekonomik, przez co przegrał z liderem (Karlikami) walkowerem. Szkoda bo zapowiadał się interesujący mecz.

Niedługo grupy ćwierćfinałowe rozgrywek szkół o mistrzostwo Katowic. Ciekawe jak zagrają zespoły szkolne, które grają w naszej lidze?