Witamy na stronie UKS "PIK" Katowice znajdziesz tu aktulane wyniki rozgrywek, a także ciekawostki i zdjęcia z różnych imprez sportowych

28.11.2005

27 listopada w Małej Hali Spodka spotkała się grupa siatkarzy-przyjaciół na I Memoriale Bartka Laskowskiego. Cała impreza poświecona była naszemu koledze, którego nie ma już wśród nas, ale wszyscy o nim pamiętamy. Na imprezie zebrali się absolwenci, uczniowie, nauczyciele i ludzie dobrej woli, a wszystkiemu patronował prezydent Katowic Piotr Uszok. Na trybunach pojawił się też Kamil Durczok Honorowy Prezes Fundacji Spełnionych Marzeń. Podczas imprezy walczyły ze sobą drużyny siatkarskie: VIII LO, KOT, Orły z Kazimierza oraz Piotr L. Wygrała drużyna VIII LO. (czytaj więcej)

26.11.2005

Właśnie rozpoczynają się pierwsze dni działania strony. Mamy nadzieję, że odwiedzający będą mogli zaspokoić swoją ciekawość odnośnie naszego klubu i aktualnych rozgrywek ligowych.

I memoriał Bartka Laskowskiego w piłce siatkowej

27 listopada w Małej Hali Spodka spotkała się grupa siatkarzy-przyjaciół na I Memoriale Bartka Laskowskiego.

Organizatorami byli VIII Liceum Ogólnokształcące w Katowicach, UKS PIK, Przyjaciele Bartka. Honorowy patronat przyjął Prezydent Katowic pan Piotr Uszok.

Rozpoczęła wychowawczyni Bartka Beata Stolarczyk. Przypomniała jego postać, zawsze uśmiechniętą buzię, ciężką chorobę, walkę z nią i nadal uśmiechniętą  buzię, wycieczki, wigilię, studniówkę, maturę, I-wszy semestr studiów na Medycynie.

Następnie rozbrzmiała piękna melodia wykonana na skrzypcach przez Pawła Miczkę, po której zapadła cisza.

Część oficjalną zawodów rozpoczęła Dyrektor naszej szkoły pani mgr Teresa Zając, po której zabrał głos Prezydent Katowic pan Piotr Uszok.

Mama Bartka pani Zuzanna Laskowska wezwała na parkiet piątą drużynę turnieju złożoną z osób z pomocą których mógł odbyć się ten turniej. Kapitanem tego zespołu został Prezydent Katowic pan Piotr Uszok. Zawodnicy zostali ubrani w koszulki z podobizną Bartka w kolorze żółtym.

Część sportową otworzyła pani Beata Adamek, wspomniała o pustym miejscu przy stoliku sędziowskim, które zajmował Bartek kiedy nie mógł już grać w reprezentacji VIII LO.

Pierwszy mecz rozegrały zespoły VIII LO (czerwone koszulki) i KOTA (zielone koszulki), który zakończył się wynikiem  2:0. Następnie wyszły na parkiet drużyny Piotra. L. (granatowe koszulki) i Orły z Kazimierza (czarne koszulki). Mecz po zaciętej walce wygrał zespół Piotra. L. 2:0. Do meczu o trzecie miejsce przystąpiły podłamane porażką zespoły Orły z Kazimierza i KOTA.

W trakcie turnieju na widowni pojawił się wraz z żoną Honorowy Prezes Fundacji Spełnionych Marzeń pan Kamil Durczok.

Największe emocje czekały nas w finale. W pierwszym secie drużyna VIII LO poradziła sobie z drużyną Piotra. L. wygrywając 25:23. Nikt nie spodziewał się tego co miało nastąpić. W drugim secie VIII LO przegrywa 8:0, aby po dramatycznej końcówce przegrać 29:27. W trzecim decydującym secie przewagę uzyskała drużyna Piotra. L. 8:5. Po zmianie stron sytuacja się odwróciła i w  rezultacie drużyna VIII LO wygrała ten set stosunkiem punktów 15:11.

Na zakończenie pani Zuzanna Laskowska wręczyła wszystkim zespołom dyplomy i nagrody, a  zwycięskiej drużynie przypadł wspaniały puchar.

Memoriał był okazją do spotkania się przyjaciół Bartka i ludzi dobrej woli.