Witamy na stronie UKS "PIK" Katowice znajdziesz tu aktulane wyniki rozgrywek, a także ciekawostki i zdjęcia z różnych imprez sportowych

szkoła

 

Lokalizacja Klubu

VIII Liceum Ogólnokształcące

ul. 3-go Maja 42

Katowice 40-097

Kontakt

tel/fax: 0322539432

ukspik@gmail.com

Strona szkoły

www.8lo.pl

Sponsorzy2. Komitet Rodzicielski przy VIII LO w Katowicach

Zarząd

Sukcesy sportowe VIII LO

menu


31.01.2008

Piłka siatkowa dziewcząt

W dniu 31.01.08 w małej hali Spodka odbyły się półfinały Mistrzostw Katowic w siatkówce dziewcząt z udziałem Pika, Mickiewicza, Konopy i Obroków.  Więcej:

08.01.2008

Piłka ręczna

Reprezentacja szkoły chłopców piłki ręcznej grała dzisiaj półfinał w sali MOS. W turnieju brały udział cztery szkoły: VIII LO, ZSGastr., ZSZnr3, ŚlTZN. Więcej:

06.01.2008

Liga Amatorska

Dzisiaj odbyły się cztery mecze. Nasz zespół nie zagrał mimo, że był ujęty w grafiku. Przeciwnik się nie zjawił. Najciekawszym meczem był pojedynek pomiędzy SWAT-em i Akademikami. Więcej:


Mecz siatkówki w lidze amatorskiej pomiędzy zespołami SWAT i Akademia 06.01.08


31.01.2008

VIII LO

Piłka siatkowa dziewcząt

W dniu 31.01.08 w małej hali Spodka odbyły się półfinały Mistrzostw Katowic w siatkówce dziewcząt z udziałem Pika, Mickiewicza, Konopy i Obroków.

Jak zwykle wylosowaliśmy numer 1. W pierwszym meczu przeciwko nam stanęły dziewczyny z Mickiewicza. Nasz zespół wyszedł na boisko bardzo spięty i rozpoczął się festiwal błędów, który zakończył się naszą przegraną 2:0.

Kolejny mecz gra Konopa z Obrokami. Dziewczyny z liceum grają bardzo ambitnie i w drugim secie mimo prowadzenia Obroków 21:16 wygrywają 27:25. W trzecim secie dziewczyny z osiedla Witosa nie dają szans Konopie. 2:1 dla Obroków.

Teraz my stajemy do meczu z Obrokami. Nasz zespół to nie ten sam co w poprzednim, wszystko wychodzi, mamy sześć punktów przewagi i ....zawodniczka z Obroków wpada na Michalinę- kontuzja, nasza przewaga topnieje, dziewczyny zerkają na Michalinę, którą zajęli się Marek i Krzysiek. Na trybunach Mariola, Agata oraz spora grupa naszych IV-to ligowców oglądają naszą przegraną.

Mickiewicz wygrywa z Konopą. Później mecz o przysłowiową pietruszkę - wygrywamy gładko z Konopnicką. Ostatni mecz o pierwsze miejsce w grupie wygrywają Obroki.

W ten sposób kończymy naszą przygodę w siatkówke dziewcząt wroku szkolnym 2007/2008 zajmując miejsce V-VI w Katowicach.

Najładniejszą dziewczyna turnieju wybrana została zawodniczka z numerem 12 z ...Konopy.

Podziękowania dla Marka i Krzyśka za pomoc medyczną.

Autor: Beata Adamek


Końcowa klasyfikacja

  1. ZSZ nr5
  2. III LO
  3. VIII LO
  4. II LO

Do dalszych rozgrywek awansowały szkoły ZSZnr5 i III LO

Skład VIII LO : Jadwiga Kańska, Agnieszka Machejek, Joanna Ujejska, Michalina Botor, Katarzyna Hajda, Katarzyna Rabiega, Agata Nowak, Patrycja Nagel, Iwona Maciąg, Milena Galińska, Joanna Piekarska, Ewa Bieniarz, Marta Mentel.


08.01.2008

Piłka ręczna

Reprezentacja szkoły chłopców piłki ręcznej grała dzisiaj półfinał w sali MOS. W turnieju brały udział cztery szkoły: VIII LO, ZSGastr., ZSZnr3, ŚlTZN.

Pierwszy mecz graliśmy z Gastronomikiem. W zeszłym roku szkolnym spotkaliśmy się z nimi dwa razy i wygraliśmy. Niestety początek tegorocznego meczu nie napawał optymistycznie. Błędy bramkarza i obrony powodują, że przegrywamy 4 do 0. Kontuzjowany Skop schodzi z boiska. Gramy dalej i naciskamy przeciwnika, który daje się zepchnąć do obrony. Pogoń za nimi nie jest do końca efektywna i mimo wyraźnej przewagi w polu nie kończymy akcji skutecznym rzutem. Przegrywamy 8 - 9.

W drugim spotkaniu jeszcze walczymy. ZSZ właśnie przegrał spotkanie ze Śląskimi i wyglądają na podenerwowanych. Tą swoją frustrację postanawiają wyładować na naszej drużynie. W ZSZ-ie wrażenie robią trzej postawni środkowi obrońcy. Niestety oprócz postawy mają też umiejętności. Nasze ataki zatrzymują się na nich, a my w obronie nie potrafimy ich zatrzymać. Przegrywamy 10 - 14.

Ostani nasz mecz gramy z ubiegłorocznymi mistrzami Katowic. Nasi dwaj podstawowi zawodnicy nie grają (Marcinkiewicze). Wynik 4 do 19 dla Śląskich nie może zatem dziwić.

W ten sposób kończymy naszą przygodę z piłką ręczną chłopców w tym roku szkolnym zajmując 7/8 miejsce w Katowicach. Sukces czy porażka? Po wynikach z ćwierćfinału wydawało się, że stać nas na więcej. Szkoda tego meczu z Gastronomikiem, a resztę bez odpowiedniego przygotowania i tak raczej nie mieliśmy szansy wygrać.

Końcowa klasyfikacja:

  1. ŚlTZN

  2. ZSZnr3

  3. ZSGastr

  4. VIII LO


06.01.2008

swat z akademia

Liga Amatorska

Dzisiaj odbyły się cztery mecze. Nasz zespół nie zagrał mimo, że był ujęty w grafiku. Przeciwnik się nie zjawił. Najciekawszym meczem był pojedynek pomiędzy SWAT-em i Akademikami.

W pierwszych dwu meczach Uks 06 Południe zmierzył się z Akademikami i GBG. Mimo ambitnej postawy debiutantów naszej ligi wynik nie był zaskoczeniem. Niemniej Uks gra coraz lepiej i może w przyszłości sprawić miłą niespodziankę.

Trzeci mecz to hit dzisiejszego dnia. Niepokonany dotąd SWAT i zeszłoroczny mistrz naszej ligi Akademicy. Mecz był bardzo zacięty. Akademicy wygrali pierwszy set do 21. I na tym koniec. W drugim secie przegrywają do 13. Tiebreak znowu zacięty. Brak zmian (sześciu zawodników) spowodowało u studentów zadyszkę i SWAT wygrywa 15 do 13.

Był to jeden z najlepszych meczów naszej ligi.

W czwartym spotkaniu gra GBG z SWAT-em. Pachnie niespodzianką po wygranym drugim secie, ale faworyt nie marnuje okazji i wykorzystuje błędy przeciwnika. W setach 2 do 1 dla zespołu SWAT.

Ostatni mecz ma grać Pik, ale przeciwnik nie przyjeżdża.

Nasze rozgrywki dobiegają do połowy i sytuacja w tabeli robi się coraz ciekawsza. Powoli już widać jakie zespoły mają szanse awansu do półfinałowej szóstki i dlatego mecze stają się coraz bardziej zacięte. Przypominam, że do ścisłego finału awansują tylko trzy zespoły i wygląda na to, że najgorzej jest zająć tu miejsce trzecie lub czwarte.

Zbliżające się ferie powodują miesięczną przerwę w lidze. Do zobaczenia po zimowym wypoczynku i zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki.

Tabela i wyniki: