Witamy na stronie UKS "PIK" Katowice znajdziesz tu aktulane wyniki rozgrywek, a także ciekawostki i zdjęcia z różnych imprez sportowych

szkoła

 

Lokalizacja Klubu

VIII Liceum Ogólnokształcące

ul. 3-go Maja 42

Katowice 40-097

Kontakt

tel/fax: 0322539432

ukspik@gmail.com

Strona szkoły

www.8lo.pl

Sponsorzy2. Komitet Rodzicielski przy VIII LO w Katowicach

Zarząd

Sukcesy sportowe VIII LO

menu
27.04.2006                                                                                       

    Rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki kobiet dobiegły końca. Zwycięzcą został zespół UKS SP. 27 Katowice pokonując w finale zespół Szarotki Katowice.Dnia 22.04.06 zostały rozegrane półfinałowe mecze play-off . Stawką był awans do ścisłego finału czterech zespołów. Z trzech walczących o awans dwa przechodziły do następnej rundy. (czytaj więcej)


 

23.04.2006

    21 kwietnia odbył się turniej "Bowlingu", w którym nasza szkoła wystawiła 2 drużyny. Wszyscy się dobrze bawili po ciężkim roku rozgrywek, a na dodatek jedna z drużyn zajęła 4 miejsce z wynikiem 461 pkt. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej nas kolega Wojtek zajął również 4 miejsce z wynikiem 134 pkt.


 

12.04.2006

    Drużyna UKS-u PIK chłopców zakończyła właśnie swoje rozgrywki w Śląskiej Lidze Wojewódzkiej w sezonie 2005/2006. Nasz klub zajął ostatnie miejsce wygrywając jeden mecz i przegrywając pozostałe. (czytaj więcej)


 

11.04.2006

    Dnia 09.04.2006 odbyły się pierwsze mecze play-off w lidze amatorskiej dziewcząt. Do dalszych rozgrywek awansował zespół Sezamki.


 

05.04.02006

    Dnia 02.04 2006 roku w hali Józefowskiej odbył się finałowy turniej Amatorskiej Ligi Siatkówki w Katowicach mężczyzn. Zwycięzcą tegorocznej edycji ligi w Katowicach został zespół Akademicy złożony z studentów Akademii Ekonomicznej w Katowicach. (czytaj więcej)Finał Ligi Amatorskiej                                                                

   

    Rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki kobiet dobiegły końca. Zwycięzcą został zespół UKS SP. 27 Katowice pokonując w finale zespół Szarotki Katowice.

Dnia 22.04.06 zostały rozegrane półfinałowe mecze play-off . Stawką był awans do ścisłego finału czterech zespołów. Z trzech walczących o awans dwa przechodziły do następnej rundy.

 

Wyniki z dnia 22.04.06

 1. Sezamki - Paderewski   2-1 ( 24 : 26, 25 : 22, 15 : 7 )
 2. Kobiety ? Paderewski    2-0 ( 25 : 11, 25 : 16 )
 3. Kobiety - Sezamki         2-1 ( 25 : 19, 19 : 25, 15 : 4 )

 

W finale w pierwszym meczu spotkały się zespoły UKS SP. 27 i Sezamki. Mecz nie był zacięty, obydwa zespoły spotykały się już wcześniej niejeden raz i wyglądało to tak jakby wynik meczu był ustalony wcześniej.

W drugim meczu spotkały się zespoły Kobiety i Szarotki. Przebieg spotkania nie różnił się wiele od poprzedniego i mecz zakończył się wygraną Szarotek.

Mecz o trzecie miejsce był rewanżem za poprzedni dzień. Na parkiecie stanęły naprzeciwko siebie zespoły Kobiet i Sezamki. Od początku mecz był bardzo zacięty, walczono o każdą piłkę. W drugim secie przy wysokim prowadzeniu zespołu Sezamki 18 : 13, kiedy wydawało się że mecz się kończy, drużyna  Kobiet zerwała się jeszcze do walki i wygrała 25 : 21.

Tie-break był już jednak mniej zacięty i trzecim zespołem naszej ligi został zasłużenie zespół Sezamki Szopienice.

W meczu o pierwsze miejsce spotkały się niepokonany dotąd UKS SP. 27 Katowice i Szarotki Katowice. Tak jak w poprzednim i w tym spotkaniu nie było straconych piłek. Obydwa zespoły grały dobrze w obronie i w ataku. Bardziej doświadczony UKS SP. 27 nie pozwalał sobie na niepotrzebne błędy, które niestety zdarzały się w drugim, a w sytuacjach trudnych drużyna kierowała piłkę do kapitana.

    Wygrał zespół UKS SP. 27 Katowice, który został Mistrzem ligi  w sezonie 2005/2006.

    Najlepszą zawodniczką została wybrana Mariola Koniuszy kapitan drużyny UKS SP. 27 Katowice.

 

Wyniki z dnia 23.04.06 :

            1.   Sezamki ? UKS SP. 27      0-2 ( 11 : 25, 18 : 25 )

            2.   Szarotki ? Kobiety            2-0  ( 25 : 15, 25 : 12 )

mecz o trzecie miejsce

            3.   Sezamki ? Kobiety           2-1 ( 25 : 20, 21 : 25, 15 : 8 )

mecz o pierwsze miejsce

            4.   UKS SP. 27- Szarotki        2-0 ( 25 : 20, 25 : 23 )

 

 

Końcowa klasyfikacja Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet  w sezonie 2005/2006:

 

Miejsce

      1.   UKS SP. 27 Katowice

      2.   Szarotki Katowice

      3.   Sezamki Szopienice

      4.   Kobiety Katowice

      5.   Paderewski Katowice

      6.   UKS Karlik Katowice

      7.   Szkolna Katowice

      8.   UKS Żak Sosnowiec

      9.   UKS PIK Katowice


Śląska Liga Wojewódzka

    Drużyna UKS-u PIK chłopców zakończyła właśnie swoje rozgrywki w Śląskiej Lidze Wojewódzkiej w sezonie 2005/2006. Nasz klub zajął ostatnie miejsce wygrywając jeden mecz i przegrywając pozostałe.

    Do rozgrywek Śląskiej Ligi Wojewódzkiej ( IV liga) przystąpiliśmy wszyscy z wielkim zapałem i wiarą, że jesteśmy w stanie wygrać niejeden mecz. Do pierwszego przystąpiliśmy w bardzo niepełnym składzie. Grało sześciu zawodników, na pozycji przyjmującego późniejszy libero, bez środkowych bloku. Mimo to wygraliśmy pierwszy set. Niestety nie można grać w sześciu i mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla przeciwnika. Na pozostałych meczach też rzadko zdarzało się aby drużyna stawiała się w pełnym składzie. Szczególnie gdy naprzeciwko stawał przeciwnik teoretycznie w zasięgu naszych możliwości, my mieliśmy problemy z zebraniem zespołu w podstawowym składzie. Z drużynami wyraźnie lepszymi nawiązywaliśmy ciekawą grę - może wynikało to z tego, że chłopcy grali rozluźnieni. Za to ze słabszymi możliwość wygranej paraliżowała w pewnym momencie zawodników, co przekładało się na seryjne tracenie punktów w jednym ustawieniu. Niech za przykład posłuży tu mecz rewanżowy z AZS Gliwice. Jeden raz prowadziliśmy w secie 8-1, a za chwilę wynik był 8-9 dla przeciwnika. W innym secie 18-12 dla naszego zespołu i znowu wpadka, bo przegrywamy z kretesem.

Takich przykładów można by podać wiele. Ta liga obnażyła nasze słabe punkty takie jak brak przyjęcia, słaby blok i nieskuteczna zagrywka. W ciągu całego sezonu pracowaliśmy nad wszystkimi tymi elementami i było widać wyraźną poprawę.

    Gra całego zespołu różni się bardzo od tej z początku sezonu. Zauważyć można to było w lidze amatorskiej, gdzie grała drużyna złożona tylko z uczniów naszej szkoły. Początki w tej lidze były również bardzo trudne, ale w miarę upływu czasu i doświadczeń nabytych z czwartej ligi, gra zespołu stawała się coraz bardziej spokojna i w ostatnim meczu z drużyną Akademików dużo nie brakowało aby UKS PIK sprawił niespodziankę. Żałować można tylko, że rozgrywki Śląskiej Ligi Wojewódzkiej trwają tak krótko. Gra tam bardzo dużo ciekawych zespołów od których można się wiele nauczyć.

    Mimo porażek w naszej drużynie nie gasł duch sportowej walki. Do każdego meczu podchodziliśmy z uśmiechem i traktowaliśmy wszyscy te mecze jako możliwość wspólnej dobrej zabawy co widać zresztą na zdjęciach. Dużo ożywienia wprowadzili wypożyczeni do nas zawodnicy z Sokołów. Ich zapał do gry, ambicja w walce o każdą piłkę, a szczególnie  nieustanne żarty były dla wszystkich dobrą odskocznią w trudnych momentach.

Podsumowując. Wszyscy nauczyliśmy się wiele i życzyć należy sobie tylko teraz aby ten nasz wspólny wysiłek nie został zmarnowany i abyśmy wszyscy spotkali się w przyszłym sezonie.

 

Skład reprezentacji:

 1. Marek Kopa ( Sokół) - rozgrywający
 2. Michał Chudzik - środkowy
 3. Damian Pluta - przyjmujący
 4. Paweł Posielężny - przyjmujący
 5. Szymon Pieszczoch - rozgrywający
 6. Adam Iwanicki ( Sokół ) - libero
 7. Michał Kulik - środkowy
 8. Dawid Pająk - atakujący
 9. Przemysław Halapacz ( Sokół ) - atakujący, przyjmujący
 10. Dawid Nowak - środkowy
 11. Karol Kański - przyjmujący
 12. Mateusz Polok - środkowy
 13. Tomasz Rudzki - środkowy

Finał Ligi Amatorskiej

    Dnia 02.04 2006 roku w hali Józefowskiej odbył się finałowy turniej Amatorskiej Ligi Siatkówki w Katowicach mężczyzn. Zwycięzcą tegorocznej edycji ligi w Katowicach został zespół Akademicy złożony z studentów Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Drugie miejsce zajął Sokół Szopienice, a trzecie  SWAT Team Katowice.  Wyniki meczy turnieju finałowego: SWAT Team - Akademicy 1 - 2  ( 25:23, 19:25, 9:15 )

SWAT Team - Sokół Szopienice 0 -2 ( 21:24, 19:25 ), Sokół Szopienice - Akademicy 0 - 2

( 22 :25, 16:25 ).

W turnieju finałowym spotkały się trzy najlepsze zespoły naszej ligi, które pokazały nam siatkówkę na wysokim poziomie. Nie brakowało w tych meczach niespodziewanych zwrotów akcji, ambicji zawodników w walce o każdą piłkę, wspaniałych zagrań.

 Wygrał zespół studentów Akademii Ekonomicznej, który pokazał najwszechstronniejszą siatkówkę. W pierwszym swoim meczu Akademicy mieli trochę problemów z bardzo ambitnie walczącym SWAT-em, ale w decydującym meczu z Sokołami, a w szczególności w drugim secie, Akademicy uwierzyli w siłę swojej drużyny i pokazali nam dobrą siatkówkę kontrolując set do końcowego zagrania.

Sokoły przystąpiły do turnieju w pełnym składzie i po pewnej wygranej z SWAT-em wydawało się, że równie dobrze zagrają w meczu o pierwsze miejsce. Niestety po wyrównanym pierwszym secie z Akademikami w drugim wkradła się nerwowość w poczynaniach poszczególnych zawodników, co przełożyło się na końcowy wynik. Należy zaznaczyć, że była to dopiero druga porażka tego zespołu w całej lidze.

Trzecim zespołem został SWAT Team. Jest to zespół grający bardzo odważnie i ambitnie, dla którego nie ma straconych piłek. Mimo nie najlepszych warunków fizycznych ich gra  przekładała się na wyniki, a wzajemne motywowanie się do dalszej walki w czasie meczu  mogłoby być przykładem dla niejednej drużyny grającej w rozgrywkach organizowanych przez PZPS.

 

Końcowa klasyfikacja Amatorskiej Ligi Siatkówki w Katowicach w sezonie 2005/2006.

 

 1. Akademicy
 2. Sokół Szopienice
 3. Swat Team Katowice
 4. UKS PIK Katowice
 5. Wader Sosnowiec
 6. Spartakus Katowice
 7. Południe Katowice
 8. Drink Team Katowice
 9. Ściana Katowice
 10. Szkolna Katowice
 11. AZS ŚWSZ Katowice
 12. MOS Katowice