Witamy na stronie UKS "PIK" Katowice znajdziesz tu aktulane wyniki rozgrywek, a także ciekawostki i zdjęcia z różnych imprez sportowych

Liga Amatorska

Liga mężczyzn zbliża się do końca. W przedostatniej edycji rundy zasadniczej rozegrano pięć meczy. Spotkały się zespoły, które będą walczyć o miano mistrza Ligi Amatorskiej w Katowicach  Więcej:

02.03.2008

Nasze dziewczyny wygrały. Przeciwniczkami Pik-a był dotychczasowy lider ligi. Rogrywki w sezonie 2007/2008 dobiegają końca, pozostały już tylko dwa dni turniejowe i będziemy wiedzieli które zespoły znajdą się w półfinale.  Więcej:

Mecz Pik-a w Czwartej Lidze z LKS Goleszowem wygranym w setach 3 do 1 15.03.08.

Aerobik sportowy 11.03.08. Drużyna VIII LO.

29.03.2008

IV Liga

Rozgrywki w czwartej lidze siatkówki kończą się. Do rozegrania pozostały nam już tylko cztery mecze. Plaga kontuzji prześladuje nasz zespół, a mimo to wygraliśmy ostatnio parę meczy. W naszej grupie trwa zacięta walka o wejście do play-off. Więcej na stronie Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Zdjęcia z meczu z MOSIR-em Czechowice : Kliknij na Pika

11.03.2008

Aerobik

Nasze dziewczyny zdobyły I-wsze miejsce w Aerobiku Sportowym. Ten sukces nasza szkoła osiągnęła po raz trzeci z rzędu. Gratulujemy. Złoty skład VIII LO: Anna Mroczek, Marta Danch, Marta Herman.

09.03.2008

Liga amatorska

Liga mężczyzn zbliża się do końca. W przedostatniej edycji rundy zasadniczej rozegrano pięć meczy. Spotkały się zespoły, które będą walczyć o miano mistrza Ligi Amatorskiej w Katowicach.

W pierwszym meczu Spartakus spotkał się ze SWAT-em i mimo, że lider grał tylko w sześciu zawodników to i tak nie miał większych problemów z wygraniem meczu (2:0 dla SWAT-a). Drugi mecz to formalność. W trzecim gra znowu Spartakus, ale tym razem z Akademikami. Studenci też są w szóstkę, a na do miar złego brakuje im ich lidera Artura. Nie udaje im się sprostać zespołowi pana Heńka i tym razem to Spartakus wygrywa 2:0. Czwarty mecz Akademicy grają z GBG, ale tym razem już ze swoim liderem. Gra studentów zmienia się od razu i wygrywają 2:0.

W ostatnim meczu tego dnia Paderewa gra z Południem (Południe ma trochę dziwny skład, ale sędzia zawodów nie reaguje dopuszczając do meczu). Dla Paderewy to sprawdzian przed meczem z Mysłowicami, który grają następnego dnia. Po pierwszym nudnym secie (25:11), w drugim też nieciekawie. X LO ma chwile przestojów, ale i tak gładko wygrywa do stanu 23:17. I w tym momencie dzieje sie coś takiego, że wszyscy przecierają oczy ze zdziwienia. Południe zagrywa, gra ambitnie, a chłopaki z X LO chyba myślą, że mecz sam się wygra. Niestety nie pomaga im czas przy stanie 23:21 i po prawdziwym horrorze siatkarskim przegrywają tego seta 29:31. Tiebreak. I tu równiez stara prawda siatkarska sie uwidacznia, że w tej grze trzeba grać zawsze na 100% i nie można lekceważyc przeciwnika. W końcu Paderewa wygrywa 15:13 i cały mecz w setach 2:1.

Przed ostatnim dniem z układu tabeli widac wyraźnie sześć zespołów finałowych. Będą to: SWAT, GBG, Spartakus, Akademia, Paderewa i Pik. Tabela

Mecze tego dnia rozegraliśmy w Szopienicach. Równiez rundy finałowe planowane są do rozegrania w tej hali. Półfinały i finały grupy kobiet i mężczyzn będą rozegrane w tym samym dniu. Hala mieści 1500 miejsc dla kibiców, także na pewno pomieści wszystkich fanów siatkówki w Katowicach. O dokładnej dacie rozegrania półfinałów i finałów poinformujemy w późniejszym terminie.

Zapraszamy wszystkich kibiców na mecze siatkówki Ligi Amatorskiej. Wstęp wolny. Ardes hali: Szopienice ul. 11 Listopada 16.

02.03.2008

ostatnia piłka

Zespół Pika zagrał bardzo dobry mecz. Nasze dziewczyny wystąpiły w bardzo mocnym ustawieniu z absolwentkami naszej szkoły. Początek meczu nie był pomyślny dla naszej drużyny. Przegrywamy w pierwszym secie do 18. W drugim secie przegrywamy już trzema punktami, ale dobra gra i zmiany z naszej ławki powodują, że wygrywamy 26:24. Zaczyna się tiebreak (Pik lubi dogrywki :-)). Od razu narzucamy swoją nieustępliwa grę i przeciwnik nie wytrzymując presji popełnia błędy. I gdy już się wydaje, że wygramy mecz(12:9 dla nas) zaczynamy się dekoncentrować. Dziewczyny pana Heńka (Kobiety) wybierają każdą naszą piłkę, a my nie umiemy skończyć. Przy stanie 14:13 trener dokonuje zmiany, która okazuje się kluczowa dla całego meczu. Monika kończy ostatnią piłkę. Wygrywamy w setach 2:1.

W pozostałych meczach nie było już takiej zaciętości i walki. Wygrywali faworyci. Zespół Akademi wygrywa z Kobietami. Studentki wygrywają mecz za meczem i wygląda na to, że przegrana z naszym zespołem to był jedynie wypadek przy pracy. Drugim bardzo mocnym zespołem okazuje się grający również w tym dniu zespół Merkury, który bez większych problemów pokonuje UKS 06 Południe i Karliki. Niepokonanym zespołem w lidzie jest Paderewa. Dziewczyny z X LO niestety nie skoncentrowały się w rozgrywkach szkolnych i będąc faworytem nie awansowały do finałowych rozgrywek szkół ponadgimnazjalnych. Liga Amatorska może być ostatnim miejscem gdzie w tym roku mogą udowodnić swoją wartość i pokazać wszystkim, że przegrana w meczach szkolnych to przypadek.

W ostanim dniu rundy zasadniczej będziemy mogli zobaczyc jak będzie wyglądał runda finałowa, ponieważ w tym dniu spotkają się zespoły Paderewa, Merkury i Akademia. Mecze te można już dziś nazwać małym finałem.

Zapraszamy wszystkich fanów, kibiców żeńskiej siatkówki w Katowicach. Emocje gwarantowane.